SŁUPKI DROGOWE

Jednym z podstawowych zadań podczas tworzenia infrastruktury miejskiej jest wyznaczenie przebiegu ciągów drogowych, jak również oddzielenie różnych stref od siebie - np. dróg rowerowych, dróg samochodowych oraz ścieżek pieszych. Najprostszym a zarazem jednym z najskuteczniejszych sposobów na spełnienie wszystkich wymagań związanych z bezpieczeństwem i funkcjonalnością jest zastosowanie prostego rozwiązania, jakim są słupki drogowe.

 
Słupki drogowe proste
Słupki drogowe proste

Proste i eleganckie stalowe słupki o 3 grubościach, nasada lekko wypukła. Zwykłe lub wyposażone w pierścienie do łańcucha. Wykończenie galwanizowane lub pomalowane według naszej palety RAL.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki drogowe dekoracyjne 76
Słupki dekoracyjne śr. 76

Dekoracyjne słupki upiększające ulice i place oraz blokujące wjazd i parkowanie dla pojazdów. Ich nowoczesny lub klasyczny wygląd pozwala dopasować się do każdego rodzaju krajobrazu. Średnica 76 mm. 5 rodzajów gałek i wykończenia, do wyboru 9 kolorów RAL. Wykorzystywane oddzielnie lub razem z innymi elementami naszej linii architektury miejskiej.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki drogowe dekoracyjne 114
Słupki dekoracyjne śr. 114

Dekoracyjne słupki upiększające ulice i place oraz blokujące wjazd i parkowanie dla pojazdów. Średnica 114 mm. Ich nowoczesny lub klasyczny wygląd pozwala dopasować się do każdego rodzaju krajobrazu. Cztery rodzaje gałek i wykończenia, do wyboru 9 kolorów RAL.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki conviviale
Słupki Conviviale

Ich nowatorski wygląd umożliwia wydzielenie przestrzeni miejskich w w elegancki i prosty sposób. Słupek stalowy 70 x 70 mm bez ostrych krawędzi. Gałka z odlewu aluminium. Wykończenie: stal malowana na powierzchni cynku wg naszej palety RAL.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki drogowe Elipsa
Słupki drogowe Elipsa

Innowacyjne słupki dające możliwość własnej aranżacji małej architektury miejskiej. Słupek zakończony elegancką gałką z 10 możliwymi do wyboru wykończeniami.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki betonowe kuliste
Słupki betonowe kuliste i pale

Eleganckie zabezpieczenia parkingów i chodników. Kuliste lub podłużne słupki z betonu z warstwą kruszyw mineralnych na bazie żwirów i grysów marmurowych w technologii betonu płukanego. Niezwykle trwałe. Kule o średnicy 60 cm, pale o wysokości 55, 82 lub 110 cm.
Kule. Opis i ceny z rabatem (pdf)
Pale. Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki betonowe prostokątne i Koma
Słupki betonowe prostokątne i Koma

Słupki prostopadłościany o regularnych prostokątnych bokach oraz słupki Koma o oryginalnej, nieregularnej formie. Słupki z betonu z warstwą kruszyw mineralnych na bazie żwirów i grysów marmurowych w technologii betonu płukanego.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki biało-czerwone
Słupki biało-czerwone

Większe bezpieczeństwo dzięki lepszej widoczności - słupki w kolorze białym z czerwonymi paskami odblaskowymi. Idealne na drogi pożarowe.
Słupki stałe, wyjmowane i opuszczane.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki drogowe łańcuchowe
Słupki drogowe łańcuchowe

Słupki wyposażone w zespawane pierścienie. Do wyboru 4 gałki, kolory RAL. Średnica 76 lub 114. Łańcuchy zawiesza się na wszystkich słupkach poprzez proste ogniwo łańcucha.
Słupki łańcuchowe. Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Pachołki drogowe
Pachołki drogowe

Cztery linie pachołków o dwóch wysokościach dla ochrony strefy dla pieszych. Masywniejsze od słupków. Ich nowoczesny lub klasyczny wygląd pozwala dopasować się do każdego rodzaju krajobrazu. Wytrzymałe na wstrząsy.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
Rodzaje i wymiary (jpg)
 
Pachołki drogowe wysuwane
Pachołki drogowe wysuwane

Trzy linie pachołków o dwóch wysokościach. Wytrzymałe na wstrząsy do 6 000 J. Zamykane na klucz, struktura antypoślizgowa odprowadzająca wodę. Napędzany przez dźwig gazowy, pachołek wsuwa się pionowo w nieruchomy trzon umieszczony w kasetonie. Oszalowanie galwanizowane. Duża wytrzymałość na zmiażdżenie w pozycji poziomej (do 40 ton).
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Pachołki antytaranowe
Pachołki antytaranowe

Pachołki do zastosowania w pobliżu banków, galerii handlowych, sklepów jubilerskich, w celu uniknięcia kradzieży poprzez wjazd pojazdu przez witrynę budynku. Umożliwiają dostosowanie się do wymogów firm ubezpieczeniowych. 2 wysokości i 2 grubości pachołków antytaranowych.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki dla niedowidzących
Słupki dla niedowidzących

Słupki są zgodne z regulacjami odnośnie dostosowania kolorów i wymiarów architektury miejskiej dla osób niedowidzących. Stalowe słupki śr. 76 i 114 mm. Gałki do wyboru: City lub Kula, wysokość nad ziemią ok. 1200 mm. Kolor czarny, gałka lakierowana na biało.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki wyjmowane Serrubloc
Słupki wyjmowane Serrubloc®

Tuleje na słupki Serrubloc® funkcjonują ze słupkami drogowymi i prostymi śr. 76 i śr. 114. Odblokowywanie automatyczne poprzez zwykłe przekręcenie, bez schylania się. Otwieranie za pomocą klucza trójkątnego. Galwanizowany, z nierdzewnym mechanizmem. Zamknięcie otworu chroniące wolny dostęp. System pochłaniający wodę i wilgoć.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki wyjmowane Primabloc
Słupki wyjmowane Primabloc®

Wygodne w obsłudze słupki wyjmowane. Bez konieczności schylania się – zamek otwierający w górnej części słupka. 4 gałki słupka do wyboru. Wykończenie ocynkowane i pomalowane według naszej palety RAL. Klucze różne, identyczne lub trójkątne.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki składane Solibloc
Słupki składane Solibloc®

Słupek składany o mocnej budowie, połączony z bloczkiem mocującym, najlepszy w swoim rodzaju. System blokowania słupka zapewnia jego stabilność w pozycji pionowej jedynie pod warunkiem poprawnie zamkniętej blokady. Zamek cylindryczny. Automatyczne zamknięcie otworu blokady w poziomej eliminuje gromadzenie się żwiru i liści.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Słupki amortyzujące uderzenie
Słupki amortyzujące uderzenie

Słupek pozwala na lekkie uderzenie pojazdu. Dzięki nowemu systemowi przegubowemu, wraca idealnie do swojej pozycji początkowej. Maksymalne pochylenie słupka 45 stopni. Wykończenie malowane zgodnie z paletą RAL, gałka do wyboru.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
 
Płytki i tuleje mocujące do słupków
Płytki i tuleje mocujące do słupków

Tuleje: Na słupki lub bariery różnych rozmiarów. Stal galwanizowana.
Płytki: Do przytwierdzenia słupków i barierek do płyt kamiennych i betonu.
Opis i ceny z rabatem (pdf)
   
Kolory RAL oraz rodzaje
gałek wykończeniowych - kliknij tutaj
 

Podstawową propozycją są słupki drogowe proste, klasyczne, wykonane ze stali i produkowane w różnych grubościach. Opcjonalnie mogą być one wyposażone w pierścienie, do których można zamocować łańcuchy, zamykając tym samym przejście pomiędzy słupkami drogowymi. Innym powszechnie stosowanym rozwiązaniem są słupki dekoracyjne o różnej średnicy, produkowane w wielu opcjach kolorystycznych i z różnymi rodzajami gałek. Bardziej nowoczesną propozycją są natomiast nieruchome pachołki wykonane jako jednorodny odlew żeliwny, zdolne do wytrzymania uderzeń o bardzo dużej sile. Ich montaż polega na wbetonowaniu w podłoże, a powierzchnia może być pokryta farbą o właściwościach antykorozyjnych. Alternatywą dla różnego typu smukłych słupków drogowych są także bardziej masywne słupki betonowe o różnorodnym kształcie - kuli, prostopadłościanu, a nawet nieregularnej bryły.